نرم افزار ادیوس (Edius) چیست؟

دسته‌بندی: نرم افزار

EDIUS-9-HDR-HLG-Workflow-English.png

Edius یک بسته نرم افزاری ویرایش ویدئو برای رایانه های شخصی است که از ویندوز استفاده می کنند. Edius یک ویرایشگر غیر خطی (NLE) است که با اکثر فرمت های ویدیویی مدرن کار می کند. این نرم افزار قابلیت ویرایش سه بعدی را دارد. این نرم افزار شامل مجموعه بزرگی از ابزارها، از جمله فیلترهای ویدیوی NEWBlue، جلوه های ویدئویی proDAD همراه با تثبیت کننده تصویر برای عکسهای ناپایدار و برای نیازهای تسلط صوتی به پلاگین های صوتی iZotope VST مانند Audio Effects Suite ، AudioRestore ، AGC و Mastering Effects Suite است.

ادیوس یکی از قوی‌ترین برنامه‌های تدوین فیلم است و هنرمندان عرصه سینما به وفور از آ» استفاده می‌کنند. افرادی که به دنبال تولید محتوای ویديوئی هستند نیز می‌توانند از آن استفاده نمایند. معمولاً پروژه‌های آماده‌ای برای ادیوس وجود دارد که کار تدوین را برای تدوینگر آسان می‌کند. برای تهیه جدیدترین پروژه‌های آماده ادیوس به سایت نشابازار مراجعه نمایید. لینک زیر را ببینید.

https://www.neshabazar.ir/?module=productpage&puc=p11b5edcb0e8

Edius در ابتدا توسط شرکت Canopus مستقر در ژاپن ساخته شد و اولین بار در سال 2003 برای ویندوز XP ارائه شد. در سال 2005 ، شرکت Canopus به Grass Valley فروخته شد. اولین نسخه منتشر شده توسط Grass Valley ادیوس 4 بود. Edius 5.5 (تقریباً در سال 2010 منتشر شد) اولین نسخه پشتیبانی از ویندوز ویستا و ویندوز 7 بود. نسخه فعلی (تا سال 2020) Edius X است.