چرا باید پروژه های آماده برنامه‌نویسی را مطالعه کنیم؟

دسته‌بندی: کتاب برنامه نویسی

program-1.jpg

حتما فایل یا فایل‌های پروژه‌های برنامه‌نویسی را در دست افرادی که به برنامه‌نویسی علاقه‌مند هستند دیده‌اید. اغلب افرادی که تمایل دارند یک یک برنامه‌نویس موفق شوند، به دنبال به دست آوردن فایل پروژه‌های آماده برنامه‌نویسی هستند. همچون فردی که به دنبال گنج گرانبهایی است، ایشان نیز از همواره در تلاش برای یافتن پروژه‌های آماده هستند.

بله گنج افرادی که در مسیر یادگیری برنامه‌نویسی کامپیوتر گام بر می‌دارند، پروژه‌های آماده برنامه‌نویسی است. اما یک پروژه آماده برنامه‌نویسی چه فایده‌ای دارد؟

مطالعه پروژه آماده شما را با شیوه تفکر برنامه‌نویسی آن آشنا می‌کند. فرض کنید مسئله‌ای را برای شما مطرح کرده‌اند و شما باید برای آن پروژه پاسخی را بیابید. حال شما می‌توانید با تفکر و تحلیل مسئله، الگوریتمی را برای حل مسئله ارائه دهید. یا حتی ممکن است نتوانید چیزی را به عنوان پاسخ ارائه دهید. با وجود این، دیدن راه حل سایر افراد خالی از لطف یست. با این روش شما از تجربه دیگران استفاده می‌کنید. لذا اگر پروژه آماده برنامه‌نویسی دیگران را مورد مطالعه قرار دهید، در واقع با شیوه تفکر آن فرد برای حل مسئله آشنا می‌شوید و این تجربه گرانبهایی است. به همین دلیل است که اغلب افراد علاقه‌مند به برنامه‌نویسی به دنبال یافتن فایل‌های آماده پروژه های برنامه نویسی هستند.

مشاهده پروژه‌های آماده فایده‌های دیگری نیز دارد. نحوه کدویسی یک الگوریتم برای یک زبان برنامه‌نویسی مشخص ممکن است با روش‌های متفاوت انجام شوند. مثلاً یک بازی ساده را می‌توان با استفاده از توابع یا بدون استفاده از توابع نوشت. یک پروژه را می‌توان با استفاده از اشاره‌گرها و یا بدون استفاده از آنها نوشت. لذا مشاهده چگونگی پیاده‌سازی الگوریتم ها به صورت کد کامپیوتری، بر تجربه و خلاقیت شما می‌افزاید.
برای دانلود پروژه‌های آماده برنامه نویسی می‌توانید به لینک‌های زیر مراجعه نمایید.


پروژه آماده برنامه‌نویسی کامپیوتر بازی آجرها (Bricks) به زبان C
https://www.neshabazar.ir/?module=productpage&puc=p1225ee952c9

پروژه بازی کامپیوتری بلوک‌های همرنگ به زبان C
https://www.neshabazar.ir/?module=productpage&puc=p1245eed83d3

پروژه آماده برنامه‌نویسی حل جدول سودوکو به زبان C
https://www.neshabazar.ir/?module=productpage&puc=p1285ef34416

برای مطالعه پروژه‌های خوب دیگر می‌توانید کتاب موجود در لینک زیر را تهیه نمایید.
https://www.neshabazar.ir/?module=productpage&puc=p1355f0708ab